İGDAŞ Abonelik

İGDAŞ (doğalgaz) abonelik işlemlerinizi sizin yerinize Hazır Evim ekibi yapabilir. Doğalgaz abonelik açtırma ve iptal işlemlerinizi bize bırakın. İGDAŞ binalarında sıralarda vaktinizi kaybetmeyin. Biz işlemlerinizi profesyonel bir şekilde vereceğiniz vekaletname ile sizin adınıza takip edelim.

İGDAŞ aboneliğinizi BAŞVURU FORMU aracılığıyla yapın. Ev taşıyorsanız ya da yeni ev aldıysanız diğer abonelik işlemlerinizi de biz yapabilriiz.

Doğalgaz Başvurusu İçin Hizmet Bölgelerimiz

Avrupa Yakası
Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Eyüp, Esenler, Esenyurt, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kâğıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu.
Anadolu Yakası
Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kartal, Kadıköy, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar

Doğalgaz nedir?

Doğalgaz: Yerkabuğunun içindeki fosil kaynaklı bir çeşit yanıcı,renksiz,kokusuz havadan da hafif bir gaz karışımıdır .Petrol ürünlerine benzemektedir.Yakıt olarak da kullanılmaktadır ve ham petrolden sonra ikinci sırada yer almaktadır.

Doğalgazın büyük bölümü Metan gazı adı verilen hidrokarbon bileşiğinden oluşur.Diğer bileşenleri; etan ,propan ,bütan gazlarıdır.İçerisinde bol miktarda karbondioksit,azot,helyum,hidrojen sülfer de bulunur. Doğal gaz; doğru, kurallara uygun ve gerekli önemler alınarak kullanıma sunulduğunda diğer tüm yakıtlara göre daha emniyetli bir yakıttır.

Doğalgazın özellikleri:
Yandığı zaman kalıntı bırakmaz,külsüz ve dumansızdır.
Çevreye zarar vermez başka yakıtlar gibi havayı kirletmez.
Diğer yakıtlardan daha ekonomiktir.
Zahmetsiz ve evinizde konforla yaşamanızı sağlar.
Temiz bir yakıttır, evlerde ve endüstride rahatlıkla kullanılabilir.

Doğalgaz zehirler mi?

Aslında doğalgaz zehirli değildir.Zehirlenmeler baca gazının geri tepmesi ile oluşacağından ve içinde karbon monoksit olduğundan zehirler bu yüzden bacaların temizlenmemesi, kombilerin bakımının yapılamaması veya baca malzemelerinin standartlara tam uygun olmamasından dolayı zaman içersinde yıpranmalardan,baca sensörünün olmaması veya olanın iptal edilmesinden dolayı görevini yerine getirememesi ve dışarıya atılamayan baca gazının iç ortama yayılması sonucu olur,

Çeşitli dış etkenlerin (fırtına,lodos,rüzgar vs.) yanı sıra,doğalgazdan önce kullanılan kömür sobaları odun sobaları zehirlenmeye daha fazla sebep oluyordu;çünkü kullanılan odun ve kömür bacalarda is ve kurum oluşturur.Gerekli bakım ve temizlik yapılmadan doğal gaz kullanılması durumunda,gazın yanmasıyla oluşan gazlar,bacada biriken kurumlar ile birlikte boruya geri teper ve buda içerisinde karbon monoksit bulunduğundan zehirlenmelere yol açar.Can sağlığınız için bacalarınızın ve kombinizin temizliğini ve bakımı yılda bir itfaiye çağırarak gerçekleştirmelisiniz.

Doğalgaz kullanım şartları nelerdir?

İlk defa gaz kullanımı ile taşınıyorsanız bu bilgiler sizin için altın değerinde olabilir.
-ilk adım olarak yeni evinizin doğalgaz sözleşmesini yaptıktan sonra yetkili firmanıza bildirmeniz ve firmanı da igdaş’tan yasal gaz açma işlemleri için randevu alması gerekmektedir. Randevu alınmadan gaz kullanımı gerçekleştirirseniz usulsüz kullanıma girecektir lütfen resmi olarak gaz açılmasına kadar kullanım gerçekleştirmeyiniz.

-ikinci adıma olarak firmanızın resmi gaz açılışı için aldığı randevu saatinde muhakkak evde bulunmanız gerekmektedir.

-İGDAŞ görevlisinin verdiği ‘doğal gaz uygunluk belge’sini aldıktan sonra gazınızı kullanabilirsiniz.

Dairenizde daha önce doğalgaz kullanılmışsa;
-Sözleşme yaptıktan sonra doğal gazınızın resmi olarak açılması için İGDAŞ’tan randevu almanız gerekmektedir.

-İGDAŞ ekipleri evinize gelip gaz açılışını gerçekleştireceklerdir. Randevu alınmadan gaz kullanımı gerçekleştirirseniz usulsüz kullanıma girecektir lütfen resmi olarak gaz açılmasına kadar kullanım gerçekleştirmeyiniz.

-İGDAŞ ile ilgili sorularınız için 444 36 36 ‘ı arayınız.

Doğalgaz Kullanım Yerleri

Evlerinizi sıcacık yapmak için kullanılır , sıcak su elde etmede kombi veya şofben aracılığı ile duş ve lavabolar için gerekli sıcak suyu sağlayabilirsiniz, mutfak kullanımlarında annelerinizin yaptığı lezzetli yemekleri pişirmek için kullanılır.

İşyerlerinde ise ısınma,fabrikalardaki makineler için yakıt,endüstride ise enerji üretiminde kullanılır.Genel itibari ile üretim ve hizmet faaliyetleri için kullanılır.